Velké množství společností, výrobních podniků, poskytovatelů služeb a různých organizací si zřizuje virtuální sídelní centrum nebo sídlo společnosti v našem hlavním městě. Jedním z důvodů je skutečnost, že daná společnost pochází z jiné části republiky, ale v Praze podniká, jindy k tomu dané společnosti vedou prestižní důvody. Sídlo společnosti v Praze má mnoho výhod.

Proč je výhodné zřídit si sídlo společnosti v Praze

Praha je pro podnikatele prestižní záležitostí, proto je výhodné si zde zřídit sídlo společnosti. Specializované firmy, jako je Firmator.cz, dokážou zajistit tuto službu za zanedbatelný měsíční obnos. Navíc vám nabídnou spoustu dalších výhod a služeb, které vám usnadní práci a ušetří velké množství času. Výhodou je zejména kontakt s obchodními partnery a zákazníky v centru dění, kterým město Praha bez pochyby je. Na každého spíše zapůsobí centrum Prahy, než společnost na okraji neznámé vesnice, kam je to z ruky.

Vše na dosah

Sídlo společnosti v Praze má výhodu i z hlediska kontrol finančních úřadů. Tuto informaci poskytly statistické údaje zaměřené na počet kontrolovaných subjektů ve všech pražských obvodech v porovnání s ostatními městy v republice. Praha se nachází ve spodní části žebříčku zájmu finančních úřadů a ke kontrolám zde dochází řádově jednou za několik desítek let. Každý, kdo měl někdy svou společnost v malém městě nebo na vesnici, se asi také setkal s nepříjemnostmi v podobě závistivých spoluobčanů. Vyšší je i riziko trestné činnosti. Praha poskytuje dostatečnou anonymitu.

Výhody sídla společnosti v Praze

Pražská dopravní, informační i společenská infrastruktura a všechny technické možnosti jsou v hlavním městě obecně na mnohem vyšší úrovni než kdekoliv v republice, s výjimkami největších měst. Vše je také mnohem dostupnější a koncentrované na jednom místě. Praha má největší počet obyvatel a vysoké procento turistů. K dispozici je i mezinárodní letiště. To znamená i vyšší procento potenciálních zákazníků a kupní síly. Pozitivní roli hrají i vyšší mzdy a větší cenová rozpětí ve všech oblastech. Hlavní město Praha je centrem mezinárodního byznysu.

Komentáře

Přidej svůj komentář

Další články